Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Március 7-én

2008.03.07

A Kométa Kaposvár egy remek mérkőzésen 3:0-ra nyert a kiválóan küzdő, és végig jól játszó Pheonix Mecano Kecskemét ellen a férfi röplabda Magyar Kupa első elődöntőjében, Dunaújvárosban. Az izgalmas, színvonalas találkozón mindhárom szett csak a végjátékban dőlt el a somogyiak javára. Az ellenfél a fináléban a házigazda Dunaferr SE lesz, amely a másik elődöntőben hullámzó teljesítménnyel, de helyenként magas színvonalon játszva 3:1-re legyőzte a MAFC Hartmann Mapei együttesét. A dunaújvárosiak fennállásuk óta először jutottak a döntőbe. A bronzmérkőzést ma 15 órától rendezik a Kecskemét és a MAFC részvételével, míg a Dunaferr SE-Kométa Kaposvár Magyar Kupa fináléra 18 órától kerül sor a Dunaferr Sportcsarnokban. // A Dunaújvárosi Főiskola ELCO női vízilabdacsapata vasárnap déli 12 órától a holland bajnok Leiden Oestgeest együttesét fogadja BEK negyeddöntő-mérkőzésen a Fabó Éva Sportuszodában. A visszavágót két hét múlva rendezik Hollandiában. // A Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu jégkorongcsapata vasárnap Csíkszeredán korcsolyázik jégre 18 órától a HokiKlub ellen. A bajnoki elődöntő 1:1-re áll, a fináléba-jutáshoz három győzelem kell. // A Magyar Kosárlabda Szövetség versenybizottsága elfogadta a Zalakerámia-ZTE férfi kosárlabdacsapata fellebbezését, így nem kell újrajátszani az Albacomp elleni találkozóját. Az egerszegiek 91:87-re győztek hazai pályán még januárban bajnoki mérkőzésen, ám játékvezetői műhibára hivatkozva a székesfehérváriak megóvták a találkozót. // Ujjtörést szenvedett, így 5-6 hétig nem játszhat Tomori Zsuzsanna, a Győri Audi ETO és a magyar válogatott kézilabdázója. A védekezésben és támadásban egyaránt hatékonyan használható játékos a Ferencváros elleni bajnoki mérkőzésen sérült meg, így Tomori a válogatott március végi olimpiai selejtezőtornáján sem léphet pályára. // A német Bayern München öt góllal, 5:0 arányban nyert a belga Anderlecht otthonában, Brüsszelben a labdarúgó UEFA-kupa nyolcaddöntőjének első felvonásán. A hazaiaknál Juhász Roland végigjátszotta a találkozót. A krónikához tartozik, hogy belgák a 43. perctől emberhátrányban voltak. Az Anderlecht nemzetközi kupameccsen története legsúlyosabb hazai vereségét szenvedte el. Dzsudzsák Balázs csapata, a holland PSV Eindhoven 1:0-ra nyert az angol Tottenham Hotspur otthonában. A magyar válogatott középpályás a 85. percben csereként lépett pályára. A német házirangadón a Bayer Leverkusen 1:0-ra verte a Hamburgot, míg az olasz Fiorentina 2:0-ra győzte le az angol Evertont. Meglepetésre a spanyol Getafe a portugál Benfica pályáján tudott győzni 2:1-re, igaz a házigazda a 9. perctől emberhátrányban játszott. A visszavágókat a jövő héten rendezik. // Nem kerül sor az Argentína elleni barátságos mérkőzésre, miután a Magyar Labdarúgó Szövetség számára elfogadhatatlanok a dél-amerikaiak által felajánlott új időpontok - derül ki az MLSZ közleményéből. Egy bocsánatkérő levélben az argentin szövetség részéről ugyan javaslat érkezett az MLSZ-be, hogy válogatottjuk vendégszereplésére más időpontban kerüljön sor, de ezek a dátumok részben az Európa-bajnokság miatt, részben szakmai megfontolásokat figyelembe véve elfogadhatatlanok. Az argentin szövetség egyértelműen két mérkőzésre ígérkezett el egyazon napra, június 4-én, amikor is magyar válogatott helyett Mexico csapatával játszik majd. // A magyar labdarúgó Soproni Liga 18. fordulójának nyitómérkőzésén a 9. helyen tanyázó FC Fehérvár otthonában vizitál a 2. pozícióban lévő Budapest Honvéd csapata ma 19 órától. A székesfehérvári összecsapást a Duna Televízió élőben közvetíti. // A Dunaújváros FC NBII-es labdarúgócsapata szombaton 17 órától a 3. helyen álló Lombard Pápa otthonában lép pályára bajnoki találkozón. Kiprich József helyett már Urbán Flórián ül a hazai kispadon. A 13. pozíciót elfoglaló dunaújvárosiak közül Facskó Balázs 3 sárgalapja miatt nem játszhat. Szepessy Róbert továbbra is sérült, de Nagy István sem teljesen egészséges. // A hétvégén rajtolnak a megyei labdarúgó-bajnokságok is. Az I. osztályban Pusztaszabolcs Abán, Iváncsa Etyeken, Sárosd Sárszentmiklóson vendégszerepel, míg Szabadegyházára az Alba Régia együttese látogat. A találkozók vasárnap 14 óra 30 perckor kezdődnek. // A megyei II. osztályaban Pálhalmán lép pályára Mezőfalva, Adony Fülére látogat, míg Baracson Sárbogárd játszik szombaton, 14 óra 30 perctől. Vasárnap rendezik viszont a Lepsény- Kisapostag mérkőzést, szintén délután fél háromtól.