Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Március 4-én

2008.03.04

A két Fejér-megyei csapat - az Alba Volán SC és a Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu - a két csíkszeredai csapattal mérkőzik meg a jégkorong ob I elődöntőjében. A negyeddöntőben az Újpestet búcsúztató, címvédő székesfehérváriak mától az SportKlub Csíkszereda ellen lépnek jégre. Az erdélyi alakulat élvezi a hazai pálya előnyét. A másik ágon az alapszakasz-győztes Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu a negyeddöntőben pihent, most a HokiKlub Csíkszeredával találkozik. Az alapszakaszban hatszor játszott egymás ellen a két fél, ebből négyszer a dunaújvárosiak győztek. Ez a két alakulat vívta a Magyar Kupa döntőjét is, akkor Csíkszeredán büntetőkkel nyertek az Acélbikák. Az első két találkozót Dunaújvárosban rendezik, ma 18 órától, illetve holnap 19 óra 30 perctől. A döntőbekerüléshez három győzelem szükséges. // A Dunaferr NK női kézilabdacsapata bajnoki találkozón az Óbuda-Goldberger együttesét fogadja ma, 18 órától a Dunaferr Sportcsarnokban. Igazi rangadó vár a Dunaferr SE férfi kézilabdázóira szerdán este, ugyanis a bajnoki címvédő Szeged gárdája látogat a Dunaferr Sportcsarnokba. A találkozó 18 órakor kezdődik. Az ülőhelyekre szóló tikettek 1000 forintba, míg az állóhelyekre szóló jegyek 800 forintba kerülnek. // Jovica Cvetkovics, a szerb férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya kihirdette új keretét, melynek tagja a magyar állampolgárságra váró, egykori dunaújvárosi játékos Marko Vujin. Az MKB Veszprém erősségét korábban nem hívta be a mester. A német Gummersbachhal is szóba hozott Vujin mellett a szintén veszprémi Zsarko Sesum, a Balatonfüredben játszó Urosz Vilovszki, valamint a Pick Szeged klasszisa Daniel Andjelkovics érkezik magyar klubokból. // Mivel a Siókosár-Budaörs férfi kosárlabdacsapata nem hajlandó a Versenybizottság által újrajátszásra rendelt mérkőzést lejátszani a székesfehérvári Albacomppal, ezért a szövetség szerdára kiírta a Planet Leasing Dombóvár - Albacomp Magyar Kupa negyeddöntő első mérkőzését. A negyeddöntő visszavágó mérkőzésére két hét múlva kerül sor az Alba Regia Sportcentrumban. // Csütörtökön és pénteken Dunaújvárosban rendezik a férfi röplabda Magyar Kupa négyesdöntőjét. Az elődöntőben a Dunaferr SE a MAFC együttesével találkozik csütörtökön, 17 órától. // Az ötödik helyen kiemelt Szávay Ágnes egy nagyon sima és egy szorosabb játszmában 1 óra 9 perc alatt 6:1, 6:4-re győzött a hazai kedvenc Shikha Überoi ellen az indiai Bangaloréban zajló 600 ezer dollár összdíjazású női tenisztorna első fordulójában. Szávay következő ellenfele a nyolcaddöntőben a világranglista 83. helyén álló üzbég Akgul Amanmuradova lesz, aki három játszmában verte a címvédő orosz Jaroszlava Svedovát. Óriási meglepetésre az 1,4 millió dollár összdíjazású dubai-i férfi tenisztornán kiesett a címvédő Roger Federer: a svájci világelsőt a brit Andy Murray győzte le három játszmában, 6:7, 6:3, 6:4-re. A 12-szeres Grand Slam-győztes Federerrel utoljára négy esztendeje a Cincinnatiben rendezett viadalon fordult elő, hogy már az első körben kikapott. // A Vasas hazai pályán 2:1-re nyert a REAC ellen a labdarúgó Soproni Liga 17. fordulójának zárómérkőzésén. A házigazda Vasas már 2:0-ra is vezetett, a 30. perctől emberhátrányban játszó REAC szépítő gólját az egykori dunaújvárosi csatár, Torma Gábor szerezte. A táblázaton az MTK áll az élen, egy ponttal előzve meg a Budapest Honvédot, és három egységgel a címvédő Debrecent. A Vasas a 10., míg a REAC a 12. helyet foglalja el. // A Dinamo Kijev ukrán válogatott támadója, Szerhij Rebrov Oroszországba, a Rubin Kazanyhoz igazolt. A 33 éves csatárkiválóság, aki játszott Angliában és Törökországban is, két évre szóló szerződést kötött a tatárföldi klubbal. // Menesztették Renzo Ulivierit, az olasz labdarúgó-bajnokságban szereplő Reggina vezetőedzőjét. A trénernek a gyenge bajnoki szereplés miatt köszönték meg a munkáját, miután az együttes az elmúlt hét fordulóban mindössze négy pontot szerzett, így nem meglepő, hogy a Serie A utolsó előtti, 19. helyén áll. A csapat irányítását az eddig az utánpótlást vezető Nevio Orlandi veszi át. // Benyújtotta lemondását Javier Irurreta, a spanyol labdarúgó-bajnokságban szereplő Real Zaragoza öt hete kinevezett vezetőedzője. A szakember a Levantétől elszenvedett 2:1-es vereség hatására döntött a távozás mellett, ez volt sorozatban a csapat negyedik veresége. A zaragozai gárda jelenleg a 17. helyen áll a Primera Divisiónban. // A labdarúgó Bajnokok Ligájában, a nyolcaddöntős párharcok négy visszavágóval folytatódnak ma este. A legnagyobb csata az angol Arsenal milánói vendégjátékán várható, az első mérkőzésen az olasz AC Milan 0:0-át játszott Londonban. A találkozót a Viasat3 televízió 20 óra 45 perctől élőben közvetíti. A katalán Barcelona 3:2-re tudott nyerni Glasgowban a skót Celtic ellen, így kedvező helyzetben várhatja a hazai visszavágót. A szintén hispán Sevilla sincs rossz pozícióban, hiszen csupán 3:2-es vereséget szenvedett a török Fenerbahce vendégeként, a két rúgott gól könnyen továbbjutást érhet. Az angol Manchester United 1:1-re végzett Lyonban, így a francia bajnok ellen jó esélyekkel indulnak a házigazdák az Old Traffordon.