Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Március 31-én

2008.03.31

Tizennegyedik egymás elleni mérkőzésén 14. győzelmét aratta a magyar női kézilabda-válogatott Japán ellen. A bukaresti olimpiai selejtezőn aratott 39:29-es siker azt jelentette, ebből a csoportból Románia mellett Magyarország váltotta meg pekingi repülőjegyét. A dunaújvárosiak közül Ferling Bernadett 6, míg Lovász Zsuzsanna 2 góllal járult hozzá a sikerhez. A magyar együttes ezzel teljesítette a célkitűzést, és sorozatban negyedik alkalommal vesz részt az ötkarikás játékokon. A bukaresti második helyet a nemzetközi szövetség 10 ezer dollárral jutalmazza, a kvartett élén végző románok 20 ezer dollárt kapnak. A mieink az olimpiai selejtezőn Japán mellett legyőzték Lengyelországot is 39:30-ra, míg a házigazda Romániától 31:29-re kikaptak. // Szigorú biztonsági intézkedések közepette megérkezett az olimpiai láng hétfőn Pekingbe, hogy azután megkezdje világkörüli útját. A lángot egy kínai küldöttség repülőgépen, lámpásba zárva vitte el Athénból. A fáklyát április 1-jétől öt kontinens 19 országának 19 városán viszi végig a sportolókból álló fáklyaváltó, mielőtt visszatér Kínába. Az első állomás kedden Kazahsztán lesz. // A Pick Szeged 25:20-ra legyőzte a Dunaferr-t a Budapest Bank Férfi kézilabdaliga rájátszásában. A dunaújvárosiak közül a 8 találatig jutó Törő Szabolcs volt a legeredményesebb. Így a három győzelemig tartó elődöntőben 1:0-ra vezet a Szeged. A következő mérkőzést csütörtökön Dunaújvárosban játsszák. A másik ágon az MKB Veszprém már összesítésben 2:0-ra vezet, miután Budapesten is nyerni tudott a PLER Airport ellen, ezúttal 37:26-ra. // Vereséget szenvedett Szávay Ágnes a Key Biscayne-i WTA női tenisztorna második fordulójában. A magyar lány vesztét a világranglistán ötvenharmadik orosz Jelena Vesznyina okozta, aki három szettben 6:2, 4:6, 6:1-re verte Szávayt. A mérkőzés majdnem 2 óra 20 percen át tartott. // Két mérkőzésre került sor tegnap a labdarúgó Soproni Liga 21. fordulójában. A címvédő Debrecen tíz emberrel mentett pontot 0:2-ről Kaposvárott, ahol végül 2:2-es döntetlent játszott; míg az FC Fehérvár zárt kapuk mögött aratott kétgólos, 3:1-es győzelmet a Tatabánya vendégeként. A találkozót nem Tatabányán és nem is Székesfehérváron, hanem az MLSZ utolsó pillanatban történő döntése értelmében a budapesti Szőnyi úton játszották. A fehérváriak góljait Koller, Polonkai és Dajics lőtte. A tabellát négy pontos előnnyel az MTK vezeti a Győri ETO előtt. Az FC Fehérvár a 7. helyet foglalja el. A Vasas-Újpest találkozót ma, 18 órától játsszák; a mérkőzést a Sport2 televízió élőben közvetíti. // Megszerezte első hazai győzelmét tavasszal a Dunaújváros FC NBII-es labdarúgócsapata. Szepessy László együttese 3:1 arányban győzte le a feljutásra is esélyes, negyedik helyen álló Gyirmót gárdáját. A dunaújvárosiak közül Nagy István kétszer, míg Micskó Márk egyszer vált eredményessé. A Kohász 25 pontjával pillanatnyilag a 9. helyet foglalja el. // A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban Pusztaszabolcs 1:1-et játszott Szabadegyházával, míg Sárosd otthon kapott ki 4:2-re Kápolnásnyéktől. A tabellát Velence vezeti, Szabadegyháza a 7., Sárosd a 8., Pusztaszabolcs pedig a 15. helyen áll. // A megyei II. osztályban Kisapostag 1:0-ra legyőzte Cecét, Pálhalma 5:1-re verte Mezőszilast, a Tác Csősz otthonában nyert 3:1-re Mezőfalva, míg Adony 2:0-ra győzött Baracs ellen. A táblázatot Pálhalma vezeti hétpontos előnnyel Adony előtt. Baracs a 4., a 15 pont levonással sújtott Mezőfalva a 9., Kisapostag pedig a 11. pozíciót foglalja el.