Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Március 3-án

2008.03.03

Szenzációs hajrát vágtak ki asztaliteniszezőink a kantoni csapat-világbajnokságon, hiszen Eb-aranyérmes női együttesünk az ötödik helyért 3:0-ra verte a két honosított kínai játékossal felálló osztrákokat, és legjobb európai nemzetként zárt. A férfiak küzdelemsorozatában a mieink 3:2-re legyőzték a horvátokat, és bent maradtak a Bajnoki Divízióban. A svédek elleni 3:1-es vereség pedig már nem befolyásolta ezt a helyzetet. // Magyar sikerrel zárult a budapesti UniCredit-kupa nemzetközi fedett pályás öttusaverseny női egyéni száma: az olimpiai bajnok, székesfehérvári Vörös Zsuzsanna állhatott a dobogó tetejére, Cseh Krisztina pedig a harmadik helyen zárt. // Szávay Ágnest az ötödik helyen emelték ki az indiai Bangaloréban a ma kezdődő 600 ezer dollár összdíjazású nőitenisz-torna szervezői. A világranglistán jelenleg 17. magyar játékos első ellenfele egy hazai kedvenc, a rangsorban 824. Shikha Überoi lesz, aki a rendezők jóvoltából szabadkártyával került a főtáblára. // Utolsóként a SportKlub Csíkszereda jutott be a jégkorong ob I elődöntőjébe, miután negyeddöntős párharcának második mérkőzésén is jobbnak bizonyult, ezúttal 2:1 arányban a vendég FTC-Érsekújvárnál. A címvédő Alba Volán és a HokiKlub Csíkszereda már korábban bejutott a négy közé. Az alapszakasz-győztes, legutóbb a szlovák első ligás Besztercebányát 5:1-re kiütő Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu egyenes ágon résztvevője az elődöntőnek, és a fináléba kerülésért a HC Csíkszeredával találkozik kedden 18 órától és szerdán 19 óra 30 perctől Dunaújvárosban. A másik ágon SC Csíkszereda-Alba Volán párharcot rendeznek. A párharcok az egyik fél három győzelméig tartanak. // Kiütéses, 11 gólos sikert ért el a Nürnberg otthonában a Győri Audi ETO női kézilabda-csapata. A Bajnokok Ligája középdöntőjének 4. fordulójában 36:25-re győztek Németországban Konkoly Csaba tanítványai, így az utolsó két mérkőzéstől függetlenül bejutottak az elődöntőbe. A csoport másik mérkőzésén az orosz Lada Togliatti 30:27-re verte a román Oltchim Vilcea gárdáját. // Nagy csatában aratott ötgólos, 33:28 arányú győzelmet a Dunaferr NK női kézilabdacsapata a Hódmezővásárhely elleni kupamérkőzésen, és ezzel együttesünk bebiztosította helyét a sorozat négyes döntőjében. A legeredményesebb dunaújvárosi játékos a 13 találatig jutó Ferling Bernadett volt. A Győri Audi ETO, a Ferencváros és a Debrecen már korábban biztosította helyét az elődöntőben. // A Pick Szeged három góllal, 28:25-re kikapott a dán Gudme otthonában, így eldőlt, hogy nem juthat a legjobb négy közé a férfi kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjéből. A csoport másik találkozóján Celjében nyert a Barcelona 32:27-re, a találkozón Nagy László 8 gólt dobott a katalán együttesben. A férfi élvonalbeli kézilabda-bajnokság felsőházi rájátszásának hatodik fordulójában a Debrecen együttese hazai pályán három góllal, 28:25-re nyerte a Dunaferr SE elleni rangadót. Az egykori dunaújvárosi szélső, Gúnya Péter 9 góllal terhelte a Dunaferr kapuját. Kolics János együttese szerdán 18 órától a Pick Szeged alakulatát fogadja. // A címvédő Debrecen 3:1-re kikapott Győrben a labdarúgó Soproni Liga 17. fordulójában, ezzel nem tudta kihasználni az Újpest zalaegerszegi, 4:1-es vereségét. Nem lépett el riválisaitól az MTK sem, a Paks ugyanis meglepetésre pontot rabolt a listavezető otthonából, a találkozó 1:1-re végződött. Az FC Fehérvár Kaposváron vendégszerepelt és kapott ki 1:0-ra. A tabellát egypontos előnnyel az MTK vezeti, a székesfehérváriak a 9. helyen állnak. Ma rendezik a Vasas-REAC találkozót, a mérkőzést 18 órától a Sport2 televízió élőben közvetíti. // A Dunaújváros FC NBII-es labdarúgócsapata hiába játszott jobban a listavezetőnél, egy balszerencsés öngólnak köszönhetően 1:0 arányban elveszítette a Kohász a listavezető Felcsút elleni, szezonnyitó bajnoki mérkőzést a Dunaferr Stadionban. A dunaújvárosiak a 13. helyen állnak. // A Juventus hazai pályán a 93. percben rúgott góllal kapott ki a Fiorentinától 3:2-re, míg a 31 meccs óta veretlen Internationale sorozata a Napoli otthonában szakadt meg, miután a nápolyiak 1:0-ra legyőzták a listavezetőt az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában. Az Inter veresége ellenére is 6 ponttal vezeti a Calcio-t. // Az angol bajnokságban mindkét liverpooli gárda 3:1-re nyert – az Everton a Portsmouth ellen, míg a Liverpool a Bolton otthonában -, ezért az Everton továbbra is negyedik a tabellán. A tabellát az Arsenal vezeti egypontos előnnyel. A másodosztályú Championshipben a ligamásodik Stoke City ellen aratott 3:0-ás siker alkalmával a Queen’s Park Rangers magyar légiósa, Buzsáky Ákos gólpasszt adott és gólt is szerzett. A táblázaton a Bristol City áll az élen, Buzsákyék a 15. helyen tanyáznak. // A Dzsudzsák Balázzsal felálló, címvédő PSV Eindhoven 3:1-es vereséget szenvedett az Utrecht otthonában a holland labdarúgó-bajnokság 27. fordulójában. A kapus Babos Gábort, valamint Vadócz Krisztiánt kilencven percig a soraiban tudó NEC Nijmegen nagy bravúrt hajtott végre, miután 3:1-re legyőzte idegenben a Feyenoordot. A bajnokságot az Eindhoven vezeti 6 pontos előnnyel. // Idei nyolcadik találatát szerezte a Hannover magyar légiósa, Huszti Szabolcs, aki a német Bundesliga 22. fordulójában a Nürnberg kapuját vette be, csapata ezzel diadalmaskodott hazai környezetben 2:1-re. A táblázaton a Bayern München 4 pontos előnnyel áll az élen, a Hannover a 8. pozíciót foglalja el. // Spanyolországban a Real Madrid 3:2-re győzött a Recreativo Huelva otthonában, míg a Barcelona 4:2-re kikapott az Atletico Madrid vendégeként. A tabellát 5 pontos előnnyel a Real Madrid vezeti.