Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Március 10-én

2008.03.10

A BEK negyeddöntő első mérkőzésén a Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH női vízilabdacsapata parázs csatában, komoly játékvezetői hibákkal tarkított mérkőzésen 11:9 arányban legyőzte a holland bajnok Leiden Oestgeest együttesét a Fabó Éva Sportuszodában. A két legeredményesebb magyar játékos az egyaránt 3-3 találatot szerző Poszkoli Rita és Jancsó Patrícia volt. A visszavágót március 22-én játsszák Amszterdamban. A BEK-negyeddöntőben érdekelt másik magyar csapat, a Domino Honvéd Polo Athénban 9:9-et játszott a görög Vuliagmenivel, és így nagyon jó az esélye arra, hogy a legjobb négy közé jusson. // A Dunaferr SE női kézilabda csapata egy góllal, 29:28-ra kikapott a norvég Byasen otthonában a női kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén. A legeredményesebb dunaújvárosi játékos a 8 találatig jutó Ferling Bernadett volt. A visszavágót vasárnap rendezik Dunaújvárosban. // A Győri Audi ETO ugyan 34:33-ra kikapott a vendég orosz Lada Toljattitól, mégis megnyerte középdöntős csoportját, és a női kézilabda Bajnokok Ligája áprilisi elődöntőjében a szintén orosz Zvenyigorod csapatával találkozik. Az ETO 31 győzelem után először szenvedett vereséget az idényben. A csoport másik mérkőzésén Oltchim Vilcea-Nürnberg 39:27. // Remek mérkőzésen, kétgólos, 31:29-es előnyt szerzett a veszprémi visszavágóra az MKB Veszprém a férfi kézilabda KEK-ben a dán KIF Kolding ellenében. // A címvédő Alba Volán SC harmadik mérkőzésén 5:1-re győzött a SportKlub Csíkszereda ellen a jégkorong ob I elődöntőjében, így megnyerte a három győzelemig tartó párharcot és bejutott a fináléba. Ellenfele még nem ismert; az alapszakasz-győztes Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu gárdája büntetőpárbajt követően maradt alul 2:1-re a Hokiklub Csíkszereda otthonában, pedig Peterdi a 17. percben a vendégeknek szerzett vezetést. A párharcban így az erdélyi alakulat 2:1-re vezet. A sorsdöntő negyedik összecsapást ma 17 óra 30 perctől rendezik Csíkszeredán. // A Dunaújváros FC NBII-es labdarúgócsapata a feljutásért küzdő Lombard Pápa otthonában 1:1-es bravúrdöntetlent ért el. A találkozó 73. percében Heffler szerzett vezetést a Kohásznak, a házigazda a 85. minutumban egyenlített. A dunaújvárosiak továbbra is a 13. helyen állnak. // A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban Pusztaszabolcs 3:0-ra kikapott Abán, Sárszentmiklóson 1:1-et ért el Sárosd, Szabadegyházán nyert az Alba Régia 1:0-ra. A tabellát Velence vezeti, Sárosd a 7., Szabadegyháza a 8., míg Pusztaszabolcs a 16. helyen áll. A megyei II. osztályban Pálhalma 1:0-ra győzte le Mezőfalvát, Adony Fülén nyert 6:0-ra, Baracson a sárbogárdiak diadalmaskodtak 5:1 arányban, Kisapostag Lepsényben kapott ki 3:1-re. A táblázaton Pálhalma áll az élen, a gárda előnye hat pont. Adony a 3., Baracs az 5., a 15 büntetőponttal sújtott Mezőfalva a 12., míg Kisapostag a 13. pozíciót foglalja el. // A gyorsasági motoros világbajnokság villanyfényes, Katarban zajló nyitányán Talmácsi Gábor motorja öt körrel a vége előtt megadta magát, így a magyar világbajnok a 12. helyen tudta csak befejezni a versenyt. A rendkívül nyílt futamon Talmácsi végig az élbolyban motorozott, az Aspar Team magyar versenyezője öt körrel a vége előtt még vezetett. Aztán hirtelen lelassult az Aprilia, ami végül nem is bírta a gyűrődést. A következő futamot három hét múlva rendezik a spanyolországi Jerezben. // Bombameglepetés született az angol labdarúgó F.A. Kupában: a Barnsley kiütötte a Chelsea-t. A Dél-Yorkshire-i klub 1:0-ra legyőzte a londoni címvédőt. A hazaiak magyar légiósa, Ferenczi István kapufát lőtt. Gera Zoltán együttese, a West Bromwich Albion is bejutott az F.A Kupa elődöntőjébe, miután a Bristol City otthonában 5:1 arányban diadalmaskodott. Angliai információ még, hogy eddig a Watfordban játszó Priskin Tamást kölcsönvette a szintén albioni Preston. // Vadócz Krisztián gólt szerzett a holland bajnokságban. A NEC Nijmegen - melynek kapuját Babos Gábor őrizte - hazai pályán 3:1-re verte a De Graafschap együttesét, a magyar középpályás csapata második gólját szerezte. A Nijmegen a 11. helyen áll a táblázaton.