Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Május 5-én

2008.05.05

A Kometa Kaposvár a döntő harmadik mérkőzését is 3:0-ra megnyerte a férfi röplabda NB I-es ligabajnokságban a Pheonix Mecano Kecskemét ellen, és ezzel megvédte címét. A somogyiak 10. alkalommal lettek aranyérmesek. A bronzcsatában a Dunaferr SE 3:0-ra diadalmaskodott a Dági SE felett, és a három győztes mérkőzésig tartó párharcban 2:1-re vezet. Ruffing Péter alakulata az első szettet nehezen, 28:26-ra hozta, a másodikat 25:19-re, míg a harmadikat 25:16-ra nyerte. // A Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH női vízilabdacsapata 11:8-ra kikapott az OSC Cemelog otthonában, és ezzel a pontarányt tekintve 8:2-es összesítéssel a fővárosiak jutottak a bajnoki fináléba. Mihók Attila együttese a bronzéremért a Hungerit Metalcom Szentes gárdája ellen mérkőzik meg. A férfiaknál 15. alkalommal a Vasas nyerte meg a vízilabda-bajnokságot, miután a döntő negyedik mérkőzésén, hazai medencében 7:6-ra legyőzte az Eger csapatát, és ezzel 3:1-re megnyerte a finálét. // Története negyedik KEK-döntőjének odavágóját játszotta hazai pályán az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely óriási csatában, bravúros, 37:32-es győzelmet aratott a német Rhein-Neckar Löwen ellen. A visszavágóra egy hét múlva, május 10-én, Mannheimben kerül sor. A bakonyiak legeredményesebb játékosa a 9 gólig jutó Marko Vujin volt. Két góllal, 29:27-re diadalmaskodott idegenben a német Kiel a spanyol Ciudad Real ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntő első mérkőzésén, így a germán egylet igen kedvező helyzetben várhatja a hazai visszavágót. // A Dunaferr NK női kézilabdacsapata Vácott vendégszerepelt bajnoki mérkőzésen, és győzött 36:32-re. A legeredményesebb dunaújvárosi játékos a 8 gólt szerző Ferling Bernadett volt. A tabellát a Derecskén 37:29-re nyerő Győri Audi ETO vezeti, két ponttal előzve meg a Dunaferr-t. A Debrecen csapata 36:31-re legyőzte a Fehérép-Alcoát, a székesfehérváriak a negyedik helyen állnak. // A francia élvonalban szereplő Fleury les Aubrais női kézilabdacsapatában folytatja pályafutását Lőw Andrea, a Vasas balszélsője, aki korábban Székesfehérváron is szerepelt. A játékos kétéves szerződést a klubbal, ahol az ex-dunaújvárosi Turtóczky Ágnes személyében magyar klubtársa is lesz. // Az Albacomp férfi kosárlabdacsapata Pakson 94:75 arányú vereséget szenvedett, így az Atomerőmű már 2:0-ra vezet a három nyert találkozóig tartó negyeddöntős párharcban. // A Dunaújváros FC NBII-es labdarúgócsapata Mosonmagyaróváron győzött 3:1-re. A Kohász góljait Heffler, Nagy Attila és Szepessy Róbert lőtte. Szepessy László együttese a 8. helyen tanyázik.  // A címvédő Internazionale 2:1-re kikapott az AC Milan elleni városi rangadón az olasz labdarúgó-bajnokság 36. fordulójában, így már csak három ponttal vezet a Sampdoria otthonában 3:0-ra nyerő AS Roma előtt. Gera Zoltán csapata, a West Bromwich Albion idegenben győzte le 2:0-ra a Queen’s Park Rangerst az angol másodosztályú labdarúgó-bajnokság zárófordulójában, és bajnokként jutott fel az élvonalba. A német Bundesligában a Bayern München ugyan csupán gól nélküli döntetlent ért el a Wolfsburg otthonában, ám pontszerzésével mégis elhódította, immáron 21. alkalommal, a bajnoki címet. Spanyolországban a Real Madrid az Osasuna otthonában 0:1-ről fordítva 2:1-re nyert, és ezzel megszerezte története 31. aranyérmét. Franciaországban a Girondins Bordeaux 2:1-re nyert Marseille-ben, és ezzel csak két pont a lemaradása a Nice-ben 0:0-át játszó Olympique Lyon mögött. // Az első helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal sorozatban negyedszer nyerte meg a 888 ezer euró összdíjazású barcelonai salakpályás férfi tenisztornát, miután a döntőben 2 óra 14 perc alatt 6:1, 4:6, 6:1-re legyőzte honfitársát, David Ferrert.