Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Május 19-én

2008.05.19

A magyar válogatott hat arany-, hét ezüst- és öt bronzéremmel zárta a milánói olimpiai kvalifikációs kajak-kenu Európa-bajnokságot. Az 1000 méteres kajak 1-esben Benedek Dalma végzett az első helyen. A dunaújvárosi klasszis kajak négyesben is az élen zárt. A szintén dunaújvárosi Szabó Gabriella is Európa-bajnokká vált, miután győzött kajak 2-es 500 méteren. Az 500 méteres egyéni számot Kovács Katalin nyerte. // Az orosz jégkorong-válogatott hosszabbításban szerzett aranygóllal 5:4-re nyert a házigazda Kanada ellen a világbajnoki döntőben. A házigazda két ízben is vezetett már két góllal, 3:1-re és 4:2-re, ám az oroszok mindkétszer egyenlítettek. A hirtelen halál elején a kanadai Nasht a korong nézőtérre lövéséért kiállították, és a létszámfölényt Kovalcsuk váltotta aranygólra. A friss világbajnok utoljára 1993-ban diadalmaskodott, és most ez volt az együttes történetének - orosz, illetve szovjet néven - 24. világbajnoki címe. A kanadaiaknak éppen ugyanennyi van. A bronzérmet Finnország szerezte meg, miután 4:0-ra legyőzte Svédországot. // A magyar férfi röplabda-válogatott a lengyelországi Olsztynban rendezett Európa-bajnoki selejtező harmadik, utolsó fordulójában 3:0-ra kikapott a világbajnoki ezüstérmes hazai csapattól, így nyeretlenül zárta a tornát. A mieink korábban Montenegrotól és Észtországtól egyaránt 3:1-es vereséget szenvedtek. // Az MKB Veszprém 33:26-ra nyert a vendég Pick Szeged ellen a férfi kézilabda NB I döntősorozatának harmadik mérkőzésén, így összesítésben 2:1-re vezet, és már csak egyetlen siker választja el a végső győzelemtől. // Az Albacomp férfi kosárlabdacsapata a bajnoki elődöntő második mérkőzésén 97:76-ra legyőzte a Falco KC együttesét, így a három győzelemig tartó párharc állása 1:1. A következő mérkőzést kedden, 19 órától Szombathelyen rendezik. // A Dunaújváros FC NBII-es labdarúgócsapata Ajkán vendégszerepelt, és 2:1-re győzött. A vendégtalálatokat Heffler és Lukács szerezte. Szepessy László együttese a 7. helyen áll. // A másfél hónapos kihagyás után visszatért svéd Zlatan Ibrahimovic két góljával győzött 2:0-ra Parmában az Internationale labdarúgócsapata, így megvédte bajnoki címét az olasz Serie A-ban. A milánóiak sorozatban harmadszor lettek aranyérmesek. A Cataniaban 1:1-es döntetlent játszó AS Roma lett az ezüstérmes, míg a Sampdoria otthonában 3:3-at elérő Juventus a bronzérmes. A Bajnokok Ligája-selejtezőt érő negyedik helyet a Torino pályáján 1:0-ra nyerő Fiorentina kaparintotta meg az Udinese-t 4:1-re verő AC Milan elől, amely így csak az UEFA Kupában indulhat. // A Portsmouth labdarúgócsapata nyerte az angol F.A. Kupát, miután a döntőben 1:0-ra legyőzte a Cardiff csapatát. Megszakadt az FC Porto sikerszériája Portugáliában, mivel a Portugál Kupa döntőjében a Sporting Lisboa hosszabbítás után 2:0-ra legyőzte a Sárkányokat. Juhász Roland csapata, az Anderlecht nyerte a labdarúgó Belga Kupát, miután a döntőben 3:2-re verte a Gent alkulatát. // A második helyen kiemelt spanyol Rafael Nadal nyerte a 2,3 millió euró összdíjazású hamburgi salakpályás férfi tenisztorna fináléját, miután 2 óra 52 perc alatt három szettben, 7:5, 6:7, 6:3-ra legyőzte a világelső svájci Roger Federert. A negyedik helyen kiemelt szerb Jelena Jankovic megvédte címét az 1,3 millió dollár összdíjazású római salakpályás női tenisztornán, miután a fináléban könnyedén nyert 6:2, 6:2 arányban a francia Alizé Cornet ellen.