Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Június 2-án

2008.06.02

A budapesti öttusa-világbajnokság férfidöntőjében a címvédő Horváth Viktor a záró futásban vádlisérülés miatt kénytelen volt feladni a küzdelmet, ezzel egy egyéni-, és egy csapatérmet bukott el a magyar csapat. Balogh Gábor a vert mezőnyben, a 23. helyen végzett; a legjobb pozíciót Fülep Sándor csípte el, aki a 7. helyet szerezte meg. A nőknél Vörös Zsuzsanna, Tóth Adrienn, Máthé Vivien összeállítású csapatunk a lengyel és a brit együttes mögött a harmadik helyen zárt. Egyéniben azonban indulóink közül az a Gyenesei Leila végzett a legelőrébb, a 6. pozícióban, aki nem került be a csapatba. Tóth a 12., Vörös a 17.,  míg Máthé a 25. helyen végzett. // Megvédte bajnoki címét a Domino Honvéd Polo női vízilabdacsapata, miután a rájátszásos döntő ötödik mérkőzésén, hazai pályán 9:8-ra legyőzte az OSC Cemelog együttesét. Pedig a vendégek összesítésben már 2:0-ra vezettek, ám a Honvéd zsinórban megnyert három találkozóval megfordította az állást, és így megszerezte az aranyérmet. // A Körmend egyenlített a férfi kosárlabda NB I döntőjében, miután a párharc második mérkőzésén, hazai pályán 95:93-ra legyőzte a Falco KC-t. A három győztes mérkőzésig tartó párharc így 1:1-re áll, a következő mérkőzését kedden rendezik Szombathelyen. Az Albacomp együttese viszont befejezte a bajnokságot, mégpedig bronzéremmel, mivel Szolnokon is tudott győzni, ezúttal 74:73-ra, így a bronzcsatát 2:0-ás összesítéssel a székesfehérváriak nyerték. // Újabb két játékos távozott a Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu jégkorongcsapatából: Peter Foltin a HokiKlub Csíkszeredában, míg Marek Klacanszky a lengyel Naprzod Janow együtteséhez igazolt. // Balogh Beatrix a Fehérép Alcoa történetének legeredményesebb játékosaként búcsúzott el. A székesfehérváriak színeiben 643 gólt szerző világklasszis szélső nyártól Spanyolországban folytatja a pályafutását. Balogh egyéves szerződést kötött a valenciai Sagunto kézilabdacsapatával. // A korábban Dunaújvárosban is dolgozó Kovács Péter vezetésével, aki jelenleg a török szövetség szakmai igazgatója, Ankarában óriási meglepetésre 25:24-re nyert Törökország női kézilabda-válogatottja az olimpiai bajnok Dánia ellen. Az Európa-bajnoki selejtező visszavágóját június 6-án Aarhusban rendezik. // Kiesett Szávay Ágnes a francia nyílt teniszbajnokság 3. fordulójában. A 12. helyen kiemelt magyar lányt meglepetésre a cseh Petra Kvitova győzte le három játszmában, 7:6, 4:6, 6:2-re. Ugyanakkor párosban versenyben van Szávay, miután az orosz Szafina oldalán nyert a Kirilenko, Panetta orosz-olasz duó ellen 6:3, 7:6-ra. A Roland Garros mai eseményeiről az Eurosport délelőtt 11 órától élőben közvetít. // Erwin Koeman szövetségi kapitány szerint a horvát labdarúgó-válogatott erősebb ellenfél volt az Európa-bajnok görög csapatnál. A magyarok barátságos mérkőzésen, a Szusza Ferenc-stadionban 1:1-es döntetlent játszottak a szombaton kezdődő Eb-re készülő horvátokkal, míg egy héttel korábban 3:2-re legyőzték a címvédő görögöket. A horvátok elleni találkozó mindkét gólját Niko Kovac szerezte: előbb a 23. percben vezetéshez juttatta a vendégeknek, majd a szünet előtt öngólt lőtt. // A görög AEK Athén magyar válogatott középpályását, Tőzsér Dánielt 1.4 millió euróért leigazolta Tóth Balázs jelenlegi csapata, a belga első osztályú a Racing Genk - adta hírül a hellén sajtó. // Az olasz AC Milannál folytatja pályafutását Gianluca Zambrotta, az itáliaiak világbajnok futballistája. Eddig a spanyol FC Barcelonánál légióskodó, 31 éves védőért a La Gazzetta dello Sport értesülései szerint a Milan 9 millió eurót fizet, és a katalánok további kétmillióhoz jutnak, amennyiben a piros-feketék az első három között zárnak a következő bajnoki idényben. Francia középpályásukat, Yoann Gourcuffot ugyanakkor kölcsönadták a milánóiak a gall Girondins Bordeaux-nak.