Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Február 29-én

2008.02.29

A magyar női válogatott 3:0-ra kikapott Japántól a kínai Kantonban zajló asztalitenisz csapat-világbajnokság negyeddöntőjében, így a továbbiakban az 5-8. helyért folytathatja a küzdelmet. A következő ellenfél a két honosított kínai játékossal felálló Hollandia. A magyar férfiválogatott 3:1-re legyőzte a francia együttest a legmagasabb osztályban maradás szempontjából kulcsfontosságú összecsapáson. Harczi Zsolt alakulatának a hátralévő két mérkőzésből egyszer kell győznie a biztos bennmaradás érdekében. A következő ellenfél: Fehéroroszország. // A címvédő Alba Volán egy indulatoktól fűtött mérkőzésen idegenben újra legyőzte az Újpest csapatát, ezúttal 5:1-re, és ezzel bejutott a jégkorong ob I elődöntőjébe. A HokiClub Csíkszereda is biztosította helyét az elődöntőben, miután a két győzelemig tartó párharc második összecsapásán legyőzte a Miskolci Jegesmedvéket, szintén 5:1 arányban. A másik csíkszeredai gárda, a Sport Club még csak az első mérkőzését játszotta le, amelyet 7:3-ra nyert meg a Ferencváros-Érsekújvárral szemben. Itt a második mérkőzésre ma kerül sor, szintén Csíkszeredán. Egy változatos, gólokban gazdag mérkőzésen az alapszakasz-győztes, így már elődöntőben lévő Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu gárdája 6:5 arányban múlta felül a szlovák első liga élcsapatának számító Besztercebánya együttesét, felkészülési találkozón a Dunaferr Jégcsarnokban. Ma a helyszín és a szereposztás ugyanaz lesz, csupán a kezdési időpont változik: az Acélbikák-Besztercebánya jégkorongmérkőzés 17 órától indul. // A Dunaferr SE férfi kézilabdacsapata a bajnoki rájátszás negyedik helyén álló Debrecen otthonába látogat ma este. A találkozó 18 órakor kezdődik, az összecsapást a Sport1 televízió élőben közvetíti. A stabilan harmadik dunaújvárosiaknál a Szalafai, Bakos, Putics trió mellett Zubai Gábor sem állhat rendelkezésére sérülés miatt, ráadásul Rosta Miklós betegséggel küzködik, így az ő szereplése is kérdéses. Jó hír viszont, hogy a szlovák válogatott első számú kapusa, Richard Stochl további három évvel meghosszabbította idén lejáró szerződését. A Ferencváros női kézilabdacsapata huszonkét góllal, 44:22-re nyert az Újbuda-Goldberger ellen, és így könnyedén jutott tovább a Magyar Kupa negyeddöntőjében. // Az újrajátszásra ítélt Siókosár Budaörs - Albacomp férfi kosárlabda Magyar Kupa- nyolcaddöntő mérkőzést ma 18 órától rendezik meg Budaörsön. // A Dunaújváros FC labdarúgócsapata szombaton a listavezető Felcsút együttesét fogadja NBII-es bajnoki mérkőzésen 14 óra 30 perctől a Dunaferr Stadionban. A felnõtt jegyek 1000 forintba, míg a nyugdíjas- és diáktikettek 500 forintba kerülnek. A 14 év alatti diákok számára ingyenes a belépés, ha szülővel érkeznek; illetve ha egy házaspár együtt érkezik, akkor a feleség számára lesz ingyenes a belépés. Az FC Fehérvár NBI-es labdarúgócsapata szombaton Kaposvárra látogat, a bajnoki találkozó 16 órakor kezdődik. // A Dubaiban zajló, 1,5 millió dollár összdíjazású női tenisztornán óriási meglepetésre a negyeddöntő jelentette a végállomást az első helyen kiemelt belga Justine Heninnek, akit az olasz Francesca Schiavone két rendkívül szoros játszmában 7:6, 7:6-ra győzött le. Az elődöntőben az olasz játékos ellenfele az orosz Gyementyjeva lesz, míg a másik ágon a szintén orosz Kuznyecova a szerb Jankoviccsal csap össze. // A Getafe hazai pályán két góllal, 3:1-re legyőzte a Racing Santandert a labdarúgó spanyol Király Kupa elődöntőjében a két együttes párharcának első felvonásán. A másik elődöntőben a Barcelona 1:1-re végzett a Valenciával. A visszavágókat március 19-én és 20-án rendezik. Itáliában Kaká 2013-ig meghosszabbította szerződését az AC Milan labdarúgócsapatánál - adta hírül a klub honlapja. Olasz médiaértesülések szerint a brazil világklasszis futballista évente 6 millió eurot kasszíroz. // A várakozásoknak és a statisztikáknak megfelelően a Harlem Globetrotters kosárlabda-zsonglőrjei rendkívül látványos és szórakoztató mérkőzésen 69:33-ra legyőzték a Washington Generalst a Papp László Arénában. A Globetrotters játékosai a publikum álló ovációja közepette búcsúztak a magyar közönségtől.