Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Február 25-én

2008.02.25
A magyar női vízilabda-válogatott az olaszoktól hosszabbítás után, büntetőkkel elszenvedett balszerencsés vereséget követően harmadikként zárta az olaszországi olimpiai selejtezőt, miután a bronzmérkőzést hosszabbításban 11:10-re megnyerte a görögök ellen. A mieink legeredményesebb játékosa a 4 gólig jutó Primász Ágnes volt. A döntőben: Olaszország - Oroszország 10:9. Az itáliai selejtezőből az első négy - tehát Olaszország, Oroszország, Magyarország és Görögország - jutott ki a pekingi olimpiára. // A magyar női asztalitenisz-válogatott azok után, hogy a nyitókörben 3:1-re legyőzte Ukrajnát, a második összecsapását is megnyerte a kantoni csapat-világbajnokságon: a Tóth Krisztina, Póta Georgina, Lovas Petra összetételű csapat bravúros teljesítménnyel 3:0-ra győzte le Románia együttesét. // A Dunaújváros FC labdarúgócsapata utolsó előkészületi találkozóján 1:1-et játszott a Dunaharaszti gárdájával. A hazai együttes gólját Riedl lőtte. Szombaton már bajnoki mérkőzés következik, Dunaújvárosban a Felcsút ellen. Az FC Fehérvár gárdája ma este 18 órától lép gyepre a Sóstói Stadionban, az MTK ellen. A találkozót a Sport2 televízió élőben közvetíti. // Az élvonalbeli jégkorong-bajnokság alapszakaszának utolsó mérkőzésén az FTC-Érsekújvár hazai pályán öt góllal, 8:3-ra verte az Újpest együttesét. Az alapszakaszt, melyben 36 mérkőzést játszott minden csapat, a Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu együttese nyerte, az Újpest a 4., míg az FTC 5. helyen zárt. Következnek az elődöntőért zajló párharcok, melyben az Acélbikáknak nem kell részt venniük. // Az Albacomp férfi kosárlabdacsapata 98:86-ra verte az Univer Kecskemét együttesét. A székesfehérváriak legeredményesebb játékosa a 25 pontot szerző amerikai McClendon volt. Az Albacomp a 7. helyen áll a bajnoki tabellán. // Szinte már az elődöntőben érezheti magát a Győri Audi ETO a női kézilabda Bajnokok Ligájában, miután a középdöntő harmadik fordulójában 30:27-re nyert a nagy rivális román Oltchim Valcea ellen, és így továbbra is százszázalékos. A Pick Szeged viszont fájó, 33:28-as vereséget szenvedett a vendég spanyol Barcelonától a férfi kézilabda-Bajnokok Ligája középdöntőjének 3. fordulójában. A Dunaferr SE férfi kézilabdacsapata Százhalombattán magabiztosan nyert 30:21 arányban. A legeredményesebb dunaújvárosi játékos a 9 gólig jutó Törő Szabolcs volt. Kolics János együttese a harmadik helyen áll. A Fehérép Alcoa remekül hajrázva négy góllal, 30:26-ra legyőzte az FTC-t a női kézilabda NB I-ben, Székesfehérváron. A házigazdák legjobbja a 10 gólt dobó litván Bernataviciute volt. A Fehérép a 4. helyen áll. // Az orosz Marija Sarapova nyerte a 2,5 millió dollár összdíjazású dohai keménypályás női tenisztornát, miután a döntőben három játszmában, 6:1, 2:6, 6:0 arányban legyőzte honfitársát, Vera Zvonarevát. Sarapovának ez volt pályafutása 19. tornagyőzelme. Az orosz klasszis kedden a dubaji viadal első fordulójában Szávay Ágnessel mérkőzik, aki 17. helyen áll a legfrissebb világranglistán. // A Tottenham Hotspur hosszabbítás után 2:1-re nyert a címvédő Chelsea ellen az angol labdarúgó Ligakupa döntőjében. Közel 88 ezer néző előtt a győztes találatot Jonathan Woodgate szerezte a hosszabbítás 4. percében. A Tottenham sikerével a következő idényben indulhat az UEFA Kupában.