Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 28-án

2008.04.28

A kétgólos idegenbeli siker után hazai pályán súlyos, 27:21-es vereséget szenvedett a Győri Audi ETO női kézilabdacsapata az orosz Zvezda Zvenyigorodtól, így hiába játszott Görbicz Anita, hiába védett szenzációsan Pálinger Katalin, a győriek nem jutottak be a Bajnokok Ligája döntőjébe. A másik elődöntőben az osztrák Hypo Niederösstereich együttese 36:29-re verte az orosz Lada Togliattit, és négygólos különbséggel jutott a fináléba. Nem járt szerencsével az EHF-kupa-elődöntős Dunaferr NK, amely  nem tudta megtartani az első mérkőzésen megszerzett négygólos előnyét, és 28:22-re kikapott a spanyol Navarra otthonában, ez pedig a kiesést jelentette. A másik ágon az orosz Dinamo Volgograd 39:28-ra verte a dán Ikast gárdáját, és ötgólos előnnyel jutott a döntőbe. = A házigazda MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata simán, 32:24-re nyert a címvédő Pick Szeged ellen a Budapest Bank Liga döntőjének első mérkőzésén. Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban a bakonyiak vezetnek 1:0-ra. A következő felvonást május 6-án rendezik Szegeden. = A Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH női vízilabdacsapata hiába játszott parádésan és vezetett 3:2-re az első negyedben az OSC Cemelog elleni elődöntő második mérkőzésén, a mérkőzés az orvos távolmaradásának hiányában félbeszakadt. A szabályok szerint orvosi jelenlét nélkül nem lehet mérkőzést tartani, és mivel a találkozóra kijelölt orvos nem érkezett meg a nyitójátékrész után sem, így a találkozó ellenőre nem engedte továbbjátszani a csapatokat. A legfrissebb információ szerint az kijelöt doktor egészségügyi probléma miatt nem jelent meg a Fabó Éva Sportuszodában. = A Dunaújváros FC labdarúgócsapata NBII-es mérkőzésen a Kaposvölgye gárdáját fogadta a Dunaferr Stadionban. A találkozón Szepessy László együttese 3:2-es vereséget szenvedett. A hazai találatokat Heffler és Micskó szerezte. A Kohász legközelebb szintén hazai környezetben a Kozármisleny alakulatát fogadja szerdán, 17 órától. = Rafael Nadal nyerte a 3.6 millió dolláros monte-carlói tenisz-mesterversenyt, miután a döntőben két játszmában verte a világelső svájci Roger Federert. A spanyol teniszező 7:5, 7:5-re diadalmaskodott, a siker pedig a hispán fenomén negyedik monacói, és a hetedik salakpályás Masters-győzelmét jelentette. = Az összetett pontversenyben élen álló, címvédő Kimi Raikkönen nyerte a Forma-1-es világbajnokság idei negyedik futamát, a barcelonai Spanyol Nagydíjat.A finn pilóta mögött csapattársa, a brazil Felipe Massa lett a második, míg a McLaren Mercedesszel versenyző brit Lewis Hamilton a harmadik helyen futott be. Raikkönen - aki idei második, pályafutása 17. futamgyőzelmét szerezte meg - rajt-cél sikert aratott a katalán metropoliszban, és ezzel már kilenc ponttal vezet Hamilton előtt a vb-pontversenyben.