Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 24-én

2008.04.24

A Dunaferr SE férfi kézilabdacsapata 31:24 arányban legyőzte felkészülési mérkőzésen a Gyöngyös gárdáját. Újra játékra jelentkezett, és két gólt is lőtt, a hat hónap után visszatérő Szalafai Gábor. A dunaújvárosiak pénteken megkezdik a bajnoki bronzcsatát, az ellenfél a PLER Airport gárdája lesz. A egyik fél három győzelméig tartó párharc első felvonására pénteken, 18 órától a Dunaferr Sportcsarnokban kerül sor. // Erősítés érkezett a spanyol férfi kézilabda bajnokság utolsó helyezettjéhez: Doros Ákos csapata, a Teka Cantabria ugyanis három mérkőzésre szerződtette a dán Viborg magyar irányító-átlövőjét, Császár Gábort. A korábban Dunaújvárosban játszó Császár már meg is érkezett Santanderbe, és bekapcsolódott a munkába. A szakvezetés a magyar játékosban látja a reményt, hogy a csapat megmeneküljön a kieséstől. // sportSzlovéniában folytatja pályafutását a Debrecen női kézilabdacsapatának kapusa, Triffa Ágnes. A válogatott kézilabdázó hároméves szerződést írt alá a Krim Ljubljana együtteséhez. // A Dunaújvárosi Acélbikák Extra.hu együttese közönségtalálkozót szevez a Gourmand Presszó teraszán, melynek két főszereplője az A csoportba jutott jégkorong-válogatott két alapembere, Szélig Viktor és Peterdi Imre lesz. A rendezvény pénteken, 16 órakor kezdődik. // Sajtóértesülés szerint az idény végén visszavonul Dávid Kornél, aki egyetlen magyarként megfordult az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokságban. A spanyol Gran Canariánál légióskodó, egykoron Székesfehérváron is játszó klasszis a kosarinfo.hu szaklapon vezetett naplójában is írt pályafutásának befejezéséről. // Bemutatkoztak első dunaújvárosi edzésükön a Kohász labdarúgócsapatának kanadai légiósai: Brian Grehem a jobb oldali-, míg Alex Kawalit a bal oldali középpályás-poszton vethető be leginkább. Szepessy László vezetőedző első benyomásai jók a tengerentúliakról. // A Győri ETO lesz a Debrecen ellenfele a labdarúgó Ligakupa tavaszi kiírásának fináléjában. Az ETO az idegenbeli 1:1-es döntetlen után hazai pályán 2:0-ra legyőzte az MTK-t, míg a Loki a hazai 2:0 után játszott gól nélküli döntetlent Siófokon. // A második elődöntővel folytatódott a labdarúgó Bajnokok Ligája, amelyen a spanyol FC Barcelona az angol Manchester Unitedet fogadta. Bár a mérkőzésen a hazai együttes akarata érvényesült, a legnagyobb lehetőséget a vendég albioniak szórakozták el, ugyanis Cristiano Ronaldo a 2. percben büntetőt hibázott: a portugál klasszis flegmán kapufára emelte a 11-est. A végeredmény 0:0 lett, a visszavágót egy hét múlva Angliában, az Old Traffordon rendezik. // A friss Német Kupa-győztes Bayern München toronymagas favoritként lép pályára ma este a labdarúgó UEFA Kupa elődöntőjében az orosz Zenit ellen, míg a másik ágon a skót Glasgow Rangers az olasz Fiorentinát fogadja. Mindkét találkozó látható 20 óra 45 perctől élőben a Sport1, illetve a Sport2 műsorán. // A világelső Roger Federer elképesztő hajrával fordított a 2,2 millió euró összdíjazású monte-carlói salakpályás férfi tenisztorna második fordulójában, a Mestersorozat harmadik versenyén. A svájci klasszis a döntő szettben már 5:1-es hátrányban volt az ATP-rangsor 137. helyén álló spanyol Rubén Ramirez Hidalgóval szemben, aki ekkor már a lába közül ütögette vissza a labdákat. Federer azonban nagy hajrát nyitott, 6:5-re fordított, és végül rövidítésben nyert. A címvédő hispán Rafael Nadal viszont nagyon magabiztosan győzött két játszmában a horvát Mario Ancic ellen.