Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 21-én

2008.04.21

Hetven év után jövőre ismét a legjobbak között, azaz az A csoportban szerepelhet a magyar jégkorong-válogatott. Négy győzelem után az utolsó csoportmérkőzésen Ukrajna ellen 4:2-re tudott győzni válogatottunk a szapporói divízió I-es világbajnokságon, így fantasztikus bravúrt végrehajtva bejutott a legjobbak közé. Pat Cortina együttese 2009-ben a svájci A csoportos vébén lép majd jégre. A mindent eldöntő csatában Vas János, Vas Márton, Palkovics Krisztián és a dunaújvárosi Peterdi Imre volt eredményes. Az észt válogatott búcsúzott el a divízió I-es csoporttól, miután Szapporóban 7:3-re kikapott a házigazda japán csapattól is. A zárókörben Litvánia 4:3-ra verte Horvátországot. Magyarország négy ponttal előzte meg Ukrajnát és öttel Japánt. A világbajnokság legjobb csatárának a székesfehérvári Palkovics Krisztiánt választották. A másik csoportból Lengyelországot megelőzve Ausztria csatlakozott az A csoporthoz. // Magabiztos játékkal, értékes idegenbeli győzelmet aratott a Győri Audi ETO női kézilabda-csapata a Bajnokok Ligája elődöntőjének első mérkőzésén. A sérült Görbicz Anita nélkül felálló magyar együttes 25:23-ra győzött az orosz Zvezda Zvenyigorod otthonában, és nyugodtan várhatja az egy hét múlva esedékes visszavágót. Az ETO legeredményesebb játékosa a 11 gólig jutó Aurélia Bradeanu volt. A másik elődöntőben a szintén orosz Lada Togliatti 31:28-ra verte az osztrák Hypo Niederösstereich gárdáját. // Óriási csatában négygólos előnyt szerzett a Dunaferr NK a vendég spanyol Itxako-Navarra ellen a női kézilabda EHF-kupa elődöntőjének első mérkőzésén. A találkozót a 8 gólt dobó Mörtel Renáta vezényletével 27:23-ra nyerte a dunaújvárosi gárda, és rendkívül kemény visszavágóra számíthat Hispániában. A másik ágon a dán Ikast 37:31-re verte az orosz Dinamo Volgogradot. // A Pick Szeged nyerte a Budapest Bank Férfi Kézilabda Magyar Kupát, miután hazai pályán a fináléban 27:22-re legyőzte az MKB Veszprém együttesét. A legeredményesebb játékos a 8 gólt szerző szegedi Milorad Krivokapic volt. Az elődöntőben a Pick a PLER gárdáját verte nyolc góllal, míg a Veszprém a Dunaferrt győzte le négy találattal. A Magyar Kupa 3. helyért lejátszott találkozón: Dunafer SE-PLER 33:30. // A Pheonix Mecano Kecskemét és a Kométa Kaposvár találkozik a férfi röplabda NB I-es ligabajnokság fináléjában, miután az elődöntő harmadik mérkőzésén is jobbnak bizonyultak ellenfelüknél. A kecskemétiek a Dunaferrt verték 3:1-re, míg a kaposváriak 3:0-ra győzték le a Dág együttesét. Ruffing Péter csapatának így a bronzcsata marad, melyet a dágiakkal kell megvívni. A három nyert mérkőzésig tartó párharc április 29-én kezdődik. // A Planet-Leasing Dombóvár 83:81-re legyőzte az Albacompot a férfi kosárlabda NB I alapszakaszának utolsó fordulójában. A székesfehérvári gárda az alapszakaszban a 4. helyen zárt, és bejutott a nyolccsapatos rájátszásba, ahol pályaelőnnyel kezdheti a három győzelemig tartó párharcot a Paksi Atomerőmű ellen. // Horváth Viktor sikere után székesfehérvári klubtársa, Vörös Zsuzsanna nyerte meg a női viadalt a Francia Nemzetközi Öttusa Bajnokságon. Az Alba Volán SC olimpiai, világ és Európa-bajnoka minden számban egyenletesen, jól versenyzett és megérdemelten győzött. // Szávay Ágnes két játszmában 7:5, 6:4-re kikapott a francia Alize Cornet-től az 1.3 millió dollár összdíjazású charlestoni női tenisztorna negyeddöntőjében. A tornát a francia lányt is legyőző amerikai Serena Williams nyerte, miután 6:4, 3:6, 6:3-ra diadalmaskodott az orosz Vera Zvonareva felett. // Az OSC-Cemelog női vízilabdacsapata a harmadik helyen végzett a LEN Kupa padovai négyes döntőjében, miután a bronzmérkőzésen magabiztosan nyert 13:7-re a házigazda olasz Padova ellen. A döntőben a szintén olasz Roma 10:9-re verte a görög Olympiakosz Pireuszt. // A Komló labdarúgócsapata szakította meg a Dunaújváros FC hathetes kiváló veretlenségi sorozatát, miután 3:0 arányban legyőzte hazai pályán a fiatal dunaújvárosi gárdát. Az NBII-es találkozón a házigazda két 11-est is értékesíthetett. Szepessy László együttese a tabella 7. helyét foglalja el. // Dzsudzsák Balázs csapata, a PSV Eindhoven megvédte címét a holland labdarúgó-bajnokságban és megszakítás nélkül negyedik alkalommal lett aranyérmes. A Vitesse elleni, idegenbeli 1:0-ás siker ért aranyat az eindovenieknek, akik így 3 ponttal nyerték meg a bajnokságot az Ajax Amszterdam előtt. // A Bayern München nyerte a labdarúgó Német Kupát, miután a berlini fináléban hosszabbítás után 2:1-re legyőzte a Borussia Dortmundot. A bajoroknál az olasz légiós, Luca Toni két gólt lőtt. A Bayern München 14. alkalommal hódította el a Német Kupát.