Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 17-én

2008.04.17

A magyar jégkorong-válogatott rendkívüli izgalmakat hozó, szenzációs mérkőzésen 4:2-re verte a házigazda Japánt a Szapporóban zajló Divízió I-es világbajnokságon, ezzel óriási lépést tett afelé, hogy szombaton döntő mérkőzést vívhasson a feljutásért Ukrajna együttesével. A 0:0-s első harmad után Palkovics Krisztián, Ladányi Balázs és Ocskay Gábor találataival 3:0-ra vezettek a mieink. Ugyan a japánok feljöttek 3:2-re, ám Palkovics újabb góljával biztossá vált a győzelem. Horvátország büntetőlövések után 2:1-re verte Észtországot, Ukrajna 6:1-re győzte le Litvániát. A mai szünnapot követően pénteken Horvátországgal mérkőzik válogatottunk, magyar idő szerint délelőtt 9 óra 30 perctől. // A Pheonix Mecano Kecskemét hazai pályán ötszettes, drámai csatában nyert a Dunaferr SE ellen a férfi röplabda NB I-es ligabajnokság elődöntőjének első mérkőzésén, így 1:0-ra vezet a három győzelemig tartó párharcban. Ruffing Péter együttese a 25:18-ra elvesztett első szett után 25:21-re és 25:17-re megnyerte a következő két játszmát. A hazaiak azonban 25:21-es szettel egyenlítettek, majd a döntő játszmát 15:7-re nyerték. A második találkozót pénteken, 17 órától Dunaújvárosban rendezik. A másik ágon a Kométa Kaposvár könnyedén, 3:0-ra győzött a Dág csapata ellen. // A Dunaferr NK női kézilabdacsapata nem játszott jól, de végül 34:30 arányban megnyerte Kiskunhalas elleni bajnoki mérkőzést. A két legeredményesebb dunaújvárosi játékos az egyaránt 6-6 gólt szerző Vincze Melinda és Borbás Rita volt. Imre Vilmos együttese szerény győzelmével megerősítette második helyét a tabellán. // Az FTC Labdarúgó Zrt. igazgatótanácsa Csank János helyére az év elejétől a klubnál szakmai menedzserként dolgozó angol Bobby Davisont nevezte ki az NB II-ben szereplő csapat vezetőedzőjének. Csank János júliusig szóló szerződése lejártáig tanácsadóként segíti a szakmai munkát. A fővárosi zöld-fehérek hátránya nyolc fordulóval a vége előtt nyolc pont az éllovas Kecskeméttel szemben az NB II keleti csoportjában, így a Fradinak már csak minimális esélye van az élvonalba jutásra. // A Debrecen a héten szerződtetett kameruni Daniel Chigou duplájával 2:0-ra nyert a Siófok ellen a labdarúgó Magyar Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén. Korábban az MTK a fővárosban játszott 1:1-es döntetlent a Győri ETO-val. A visszavágókra jövő héten, szerdán kerül sor. // A Valencia nyerte a labdarúgó spanyol Király-kupát, miután a döntőben 3:1-re legyőzte a Getafét. Ezzel eldőlt, hogy a valenciai társulat a gyenge bajnoki szereplés ellenére a következő szezonban indulhat az UEFA-kupában. // A bajnoki listavezető Internazionale nem tudott előnyt kiharcolni a labdarúgó Olasz Kupa elődöntőjének visszavágójára a Lazio ellen, a milánói találkozó 0:0-val ért véget. Roberto Mancini csapatának idegenben kell kiharcolni a fináléba-jutást. Az AS Roma viszont hazai pályán Francesco Totti góljával 1:0-ra győzött a Catania ellen, így kedvezőbb helyzetből várhatja a visszavágót. // A Karlsruhe egyetlen, és egyben győzelmet jelentő gólját szerezte Hajnal Tamás a Duisburg elleni idegenbeli találkozón a német labdarúgó-bajnokság 29., hétközi fordulójában. Betalált a kapuba a szintén győztes mérkőzésen szereplő Huszti Szabolcs is. A magyar játékos a Hannover harmadik gólját szerezte Dortmundban, a Borussia ellen aratott 3:1-es siker alkalmával. A tabellát az Eintracht Frankfurt otthonában 3:1-re diadalmaskodó Bayern München vezeti 10 pontos előnnyel a Werder Bremen előtt. A Hannover a 9, míg a Karlsruhe a 10. helyen áll a Bundesligában.