Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 15-én

2008.04.15
A magyar jégkorong-válogatott 6:0-s győzelmet aratott Litvánia ellen a szapporói divízió I-es világbajnokság 2. fordulójában. Az összecsapás nem sok izgalmat hozott, Ocskay Gábor kétszer, míg Vas Márton, Kovács Csaba, Palkovics Krisztián és Ladányi Balázs egy-egy alkalommal vált eredményessé. A két találkozóból kettőt nyerő válogatottunk a keddi szünnapot követően szerdán - várhatóan már az Egyesült Államokból megérkező Vas Jánossal a soraiban – a házigazda Japánnal mérkőzik. A japánok 3:0-ra verték Horvátországot, míg Ukrajna 3:1-re győzte le Észtországot. // Súlyos sérülést szenvedett Görbicz Anita, a Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának világklasszis irányítója. A válogatott csillag részleges bokaszalag-szakadás miatt nem lehet ott az orosz Zvezda Zvenyigorod elleni Bajnokok Ligája-elődöntő egyik mérkőzésén sem. Görbicz jobb bokája a Dunaferr NK elleni Magyar Kupa döntő második félidejében sérült meg egy ütközés során. A diagnózis szerint a klasszis 3-4 hetet kénytelen kihagyni, ám a sérülés valószínűleg nem befolyásolja a jelenleg fekvőgipszben lévő Görbicz olimpiai részvételét. A Dunaferr NK női kézilabdacsapata a Kiskunhalas gárdáját fogadja szerdán, 18 órától. // A német Kiel hét góllal kikapott a Barcelonától a férfi kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjében, de az első meccsen megszerzett tízgólos előnyéből hármat megtartott, így bejutott a döntőbe, ahol a Hamburgot búcsúztató szintén spanyol Ciudad Real lesz az ellenfele. A hamburgiak ugyan hat góllal nyertek a visszavágón, de a hispánok héttalálatos előnnyel érkeztek Germániába. // Szerdán kezdődnek az egyik csapat harmadik győzelméig tartó elődöntők a férfi röplabda NB I-es Ligában. A címvédő Kométa Kaposvár sikerét ígéri a négy közé fennállása során először bekerülő Dág elleni párharc, a Pheonix Mecano Kecskemét–Dunaferr SE találkozók ellenben nagy csatát ígérnek. Ruffing Péter együttese szerdán, 18 órától idegenben kezdi meg a párharcot. // Szávay Ágnes két játszmában győzött az ukrán Julijana Fedak ellen a charlestoni 1,3 millió dollár összdíjazású női tenisztorna első fordulójában. A világranglistán 13. magyar teniszező 6:0, 7:6-ra verte riválisát 93 perc alatt. Szávay a következő körben a japán Szugijamával találkozik. // A londoni Chelsea labdarúgócsapata bár végig vezettet, végül meg kellett elégednie az 1:1-es döntetlennel az angol bajnokság 34. fordulójának zárómérkőzésén. A Wigan idegenben a 92. percben egyenlített 1:1-re, így az éllovas Manchester United előnye négy fordulóval a bajnokság vége előtt öt pont a Chelsea előtt. A jelenleg 15. helyezett Wigan Athletic egyébiránt élénken érdeklődik Gera Zoltán, a West Bromwich Albion magyar válogatott labdarúgója iránt. A másodosztályú Championshipben a kiesés ellen küzdő Sheffield Wednesday otthonában Halmosi Péter védőfalon megpattanó szabadrúgásgóljával a 2. percben szerzett vezetést a Plymouth, a hazaiak a 81. percben egyenlítettek, kialakítva az 1:1-es végeredményt. A táblázaton a Stoke City áll az élen, egy ponttal előzve meg a West Bromwich Albion gárdáját. A Plymouth a 10. helyen tanyázik. // A Zalaegerszeg 2:0-ás győzelmet aratott Kaposváron a labdarúgó Soproni Liga 23. fordulójának zárómérkőzésén. A zalaiak találatait Meye és Waltner szerezte. A tabellát a Győrben 1:0-s vereséget szenvedő MTK vezeti, egy ponttal előzve meg a Tatabányát 3:2-re verő Újpestet és az MTK-t 1:0-ra legyőző Győri ETO-t. Az FC Fehérvár a Sopron együttesének kizárása miatt ebben a fordulóban nem lépett pályára. A székesfehérváriak pillanatnyilag az 5. helyen állnak. // A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban Sárosd 2:2-t játszott az Alba Régia együttesével, Pusztaszabolcs 1:0-ra verte Polgárdit, Iváncsán nyert Kápolnásnyék 3:1-re, míg Szabadegyháza Bakonycsernyén kapott ki 1:0-ra. A tabellát Velence vezeti, Sárosd a 8., Szabadegyháza a 9., Iváncsa a 13., Pusztaszabolcs a 15. helyen áll. // A megyei II. osztályban Pálhalma 5:1-re nyert Fülén, Kisapostag 2:1-re győzte le Zichyújfalu gárdáját, Baracs Kálozon kapott ki 2:1-re, az Adony-Mezőfalva mérkőzés 1:1-es döntetlennel zárult. A táblázaton Pálhalma áll az élen, 9 ponttal előzve meg Adonyt. Baracs a 4., Kisapostag a 9., míg a 15 pont levonással sújtott Mezőfalva a 11. pozíciót foglalja el.