Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 14-én

2008.04.14

Befejeződött a lisszaboni olimpiai kvalifikációs cselgáncs Európa-bajnokság. A 11 fős magyar küldöttség három éremmel, egy ezüsttel és két bronzzal utazott haza. Az olimpiai kvalifikáció utolsó állomásán eldőlt, hogy hat magyar dzsúdós utazhat a pekingi játékokra. // Észtország ellen 5:3-as győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar jégkorong-válogatott a szapporói divízió I-es világbajnokságon. A mérkőzés legjobbja a kétgólos Kovács Csaba volt, míg Ladányi, Fekete és Vas Márton egy-egy alkalommal vált eredményessé. Az első körben Ukrajna Horvátországot verte 4:0-ra, míg Japán Litvániát győzte le 5:0-ra. // Talmácsi Gábor a kilencedik rajtkockából vágott neki a gyorsasági motoros világbajnokság Portugál Nagydíj - 23 körös versenytávjának, amelynek végén a hatodik helyet szerezte meg a magyar pilóta. Az összesített pontversenyben Talmácsi pillanatnyilag a 12. helyen áll. // A címvédő és házigazda Győri Audi ETO nyerte a női kézilabda Magyar Kupát, miután a döntőben 30:20-ra legyőzte a Dunaferr NK csapatát. Az ETO az elődöntőben az FTC-t verte négy góllal (29:25), míg a dunaújvárosiak a DVSC-t múlták felül két egységgel (32:30). A bronzérmet a Debrecen szerezte meg, miután 25:24-re nyert a Ferencváros ellen. // A szlovén Krim Ljubljanától távozó Kindl Gabriella gyorsan csapatot talált magának, a válogatott átlövő ugyanis a montenegrói Buducnost Podgorica kézilabdacsapatához szerződött. // Története során négyszer jutott eddig nemzetközi kupadöntőbe az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely idén ötödik alkalommal is harcba száll egy nemes serleg elnyeréséért. A KEK-sorozat elődöntőjében, idegenben döntetlenre futotta (28:28), ám a visszavágón 30:24-re sikerült felülkerekedni a svájci Kadetten Schaffhausen együttesén. A bakonyiak legeredményesebb játékosa a 7 gólig jutó Marko Vujin volt. A fináléban a Buday Dánielt foglalkoztató német Rhein-Neckar Löwen következik, amely a hazai döntetlen után a spanyol Valladolid otthonában győzött három góllal. // A címvédő Pick-Szeged 28:25-re nyert a Dunaferr SE otthonában a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga elődöntőjében, ezzel megszerezte a fináléba jutáshoz szükséges harmadik győzelmet. A szegediek az első félidőben a végül 10 góllal záró Milorad Krivokapics vezényletével állva hagyták a házigazdákat, a látogatók nyolcgólos előnnyel zárták az első félidőt. A második játékrész legelején zsinórban négy gólt lőtt a Dunaferr, ám a hazaiak hiába küzdöttek derekasan, egyszer sem sikerült három gólnál közelebb kerülni a szegediekhez. A vereséghez nagymértékben hozzájárult a rengeteg technikai hiba és az öt kihagyott hétméteres is. A fináléban idén is az MKB Veszprém vár a Pick Szegedre, míg a Dunaferr SE a Pler Airport együttesével játszik a bronzéremért. // A Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH női vízilabdacsapata az OSC Cemelog otthonában 8:7 arányú vereséget szenvedett. A két legeredményesebb dunaújvárosi játékos az egyaránt 2-2 gólt szerző Szücs Gabriella és Jancsó Patrícia volt. A bajnoki elődöntőben, a pontokat tekintve 4:2-re vezet az OSC, a fináléba-kerüléshez 8 pontot kell szerezni. A következő találkozót Dunaújvárosban rendezik, április 26-án. // Ötvenkét percig parádézott, de végül kezéből majdnem kiengedte a biztos győzelmet a Dunaújváros FC labdarúgócsapata. Szepessy László együttese már négy góllal is vezetett a Soroksár ellen, ám végül meg kellett elégednie a 4:3-as győzelemmel a remekül hajrázó vendégekkel szemben. Nagy István kétszer, míg Heffler és Riedl egy-egy alkalommal talált a hálóba. A Kohász sorozatban negyedszer győzött, és az NBII-es tabella 6. helyen áll. // Az Albacomp férfi kosárlabdacsapata bajnoki mérkőzésen, 107:78-ra verte az utolsó helyen szerénykedő Hódmezővásárhely együttesét. A legeredményesebb székesfehérvári játékos a 21 pontig jutó szerb Radovics volt. Az Albacomp pillanatnyilag az 5. pozíciót foglalja el. // A nyolcadik helyen kiemelt Szávay Ágnes két játszmában 6:4, 7:6 arányú vereséget szenvedett az amerikai Lindsay Davenporttól a 600 ezer dollár összdíjazású Amelia Island-i női tenisztorna negyeddöntőjében. Azóta lejátszották már a finálét is, ahol az orosz Marija Sarapova két szettben győzött a szlovák Dominika Cibulkova ellen. // Kiss Sebő négy játszmában kikapott Sziman Szauditól, ezzel a magyarok 3:2-es vereséget szenvedtek a házigazda algériai válogatottól a tenisz Davis-kupa Euro-afrikai zónája II. csoportjának első fordulójában. Így a mieink júliusban a monacóiakkal szemben 3:2-re alulmaradó görögökkel mérkőznek a bennmaradásért, Görögországban. // A tenisz Davis Kupa negyeddöntőjében Spanyolország 4:1-re nyert Németországban; Argentína Svédországot, Oroszország Csehországot, míg az Egyesült Államok Franciaországot verte szintén 4:1-re. Az oroszok az argentinokkal, a spanyolok pedig az amerikaiakkal játszanak a szeptemberi elődöntőben.