Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 10-én

2008.04.10
A címvédő Pick Szeged hazai pályán négy góllal, 27:23-ra nyert a Dunaferr SE ellen a Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga elődöntőjének harmadik mérkőzésén, így 2:1-re vezet a három győzelemig tartó párharcban. Pedig a szünetben még a vendégek vezettek egy góllal. A találkozón a hazaiaknál Milorad Krivokapics 12-szer talált a hálóba, míg vendégoldalon a legeredményesebb játékos a 6 gólig jutó Törő Szabolcs volt. A negyedik összecsapásra vasárnap, 15 óra 30 perctől kerül sor Dunaújvárosban. // A Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH női vízilabdacsapata helyenként parádés játékkal 13:9-re legyőzte a Hungerit Metalcom Szentes alakulatát, így harmadik helyen végzett a bajnokság középszakaszában. Brávik Fruzsina, Varga Andrea és Poszkoli Rita egyaránt 3-3 gólt szerzett, míg a másik oldalon a szlovák Anastasija Kotova hatszor volt eredményes. Miután a Domino Honvéd Polo 12:7-re legyőzte az OSC Cemelog gárdáját, így eldőlt, hogy a dunaújvárosiak ellenfele az elődöntőben az OSC lesz. Az első találkozót szombaton rendezik a Margitszigeten. // Az Albacomp férfi kosárlabdacsapata Körmenden 71:70 arányban legyőzte a házigazda Polaroid Lami-Védet. A legeredményesebb székesfehérvári játékos a 26 pontig jutó Simon Balázs volt. Matematikailag így biztossá vált, hogy a rájátszás résztvevője lesz az Albacomp. // Az [origo] című internetes portál úgy értesült, hogy Lucia Uhrakova, a Ferencváros szlovák válogatott beállósa már mindenben megegyezett a Debrecen kézilabdacsapatával, így jövőre ott folytatja pályafutását. A Fradiból Zsiga Gyula vezetőedző is távozik. Debrecenben Uhrakova érkezése mellett eligazol Szűcs Gabriella, aki a román Oltchim Vilcea együtteséhez szerződik, de várhatóan nem maradt posztján a Varga József, Skaliczki László edzőpáros sem. // Akárcsak tavaly, úgy idén is a Budapest Honvéd lesz a Debrecen ellenfele a labdarúgó Magyar Kupa döntőjében, miután a címvédő fővárosiak – a hazai 4:0-s sikerüket követően - idegenben 2:1-re legyőzték a Kaposvár együttesét. // Nem született meglepetés a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőinek visszavágóin, az első felvonáson idegenben diadalmaskodó Barcelona és Manchester United hazai pályán is nyert, így egyaránt kettős győzelemmel jutott be a legjobb négy közé. A katalánok Touré góljával győztek 1:0-ra, és 2:0-ás összesítéssel búcsúztatták a német Schalke 04 csapatát. Az angolok Tévez révén verték az olasz AS Roma gárdáját 1:0-ra, és léptek tovább 3:0-ás összesítéssel. Az elődöntőben FC Barcelona-Manchester United találkozóra kerül sor, az első összecsapást a katalánok otthonában rendezik. Közben lapértesülés szerint a Barcelona vezetősége már közölte Ronaldinho ügynökével, hogy a jövőben nem számít a brazil futballistára, vagyis az extraklasszis kereshet új klubot. Érdeklődőből persze nincs hiány, hiszen Olaszországból, Angliából, sőt még Kínából is bejelentkeztek Ronaldinhoért. // Egy elődöntős hely tulajdonképpen már eldőlt, hiszen az orosz Zenit egy hete 4:1-re nyert a németországi Leverkusenben, ugyanakkor a másik három párharc még nyitott a labdarúgó UEFA-kupa mai negyeddöntő-visszavágóin. Dzsudzsák Balázs csapata, a holland PSV Eindhoven az olasz Fiorentinát látja vendégül 1:1-ről indulva, míg a trófea elsőszámú várományosának tartott német Bayern Münchenre a spanyol Getafe otthonában várnak nehéz percek, szintén 1:1-es első mérkőzés után. A portugál Sporting Lisboa a glasgow-i 0:0-át követően fogadja a skót Rangerst. Mind a négy találkozó megtekinthető ma este a Sport1, illetve a Sport2 műsorán.