Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Április 1-jén

2008.04.01

Megkezdte világbajnoki felkészülését a magyar jégkorong-válogatott. A bő keret a héten Dunaújvárosban edz; a gárda szerdán Kaposvárott Románia ellen korcsolyázik jégre, míg pénteken és szombaton Lengyelország ellenében játszik felkészülési mérkőzést a Dunaferr Jégcsarnokban. A Japánban megrendezendő világbajnokságig két hét van, így a Pat Cortina által irányított nemzeti csapat gőzerővel dolgozik, a keretben hat dunaújvárosi játékos található: Azari, Erdélyi, Galanisz, Kiss, Jobb és Peterdi. // A Dunaferr SE férfi kézilabdacsapata csütörtökön 18 órától a Pick Szeged alakulatát fogadja a bajnoki rájátszás elődöntőjének második mérkőzésén. A három nyert találkozóig tartó párharc első ütközetén Szegeden a Pick győzött. // A Dunaújvárosi Főiskola ELCO-DVCSH női vízilabdacsapata a bajnoki rájátszás 5. fordulójában szombaton 18 órától a fővárosi Hajós Alfréd uszodában száll medencébe az OSC Cemelog ellen. A találkozóra szurkolói busz indul szombaton, a dunaújvárosi uszoda elől, 15 óra 30 perckor. Az ingyenes utazásra Brávikné Erikánál lehet jelentkezni. // Befejezte szereplését Key Biscayne-ben a világranglistán 18. helyezett Szávay Ágnes. A magyar teniszező az egyes után párosban is kiesett, miután az orosz Dinara Szafinával az oldalán 6:2, 6:3-as vereséget szenvedett a Kveta Peschke-Rennae Stubbs cseh-ausztrál duótól. // Az Újpest 1:0-ra nyert a Vasas otthonában a labdarúgó Soproni Liga 21. fordulójának záró mérkőzésén. A lila-fehérek győztes gólját a 67. percben Tisza szerezte. A tabellát az MTK négypontos előnnyel vezeti az Újpest előtt, az UTE pedig jobb gólaránnyal előzi meg a harmadik Győri ETO-t. AZ FC Fehérvár pillanatnyilag a 7. helyen áll. // Mondhatni, régi jó ismerősök találkoznak ma este az olasz fővárosban, amikor kifut a Stadio Olimpico gyepére az AS Roma és az angol Manchester United, hogy összemérje erejét a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntős párharcának első mérkőzésén. A két fél tavaly is találkozott egymással, ráadásul az idei kiírásban egy csoportba került e két gárda. A találkozót a Viasat3 televízió 20 óra 45 perctől élőben közvetíti. A hétvégén a Betistől 2:0-ás vezetésről megmagyarázhatatlan vereséget szenvedő FC Barcelona holland trénerét, Frank Rijkaardot spanyol lapértesülések szerint akár már ma éjszaka meneszthetik, amennyiben a katalánok kikapnak a Bajnokok Ligája negyeddöntő első mérkőzésén Gelsenkirchenben, a német Schalke 04 együttesétől. A mérkőzésről a Viasat3 22 óra 45 perctől sugároz összefoglalót.